Love Peace and Harmony

۞ ∞ United For Evolution ∞ ۞

                        Merhaba dostlar,

 

Ruh ve Madde yayınlarının Büyük İnisiyeler kitabından bir bölüm aktarmak istedim sizlere.

 

               Tüm beşer varlıkları geniş bir yol üzerinde, bilmedikleri ve hatta merak bile etmedikleri bir hedefe doğru gözleri kapalı bir halde yürüyüp durmaktadırlar. Bu yol, her biri tayfın ayrı bir rengine boyalı şeritler içermektedir.

               Her  şeritte, o şeridin rengini seven ve o renge sımsıkı yapışmış olan insancıklar , yürüyen ölüler misali gözleri kapalı halde ağır ağır  yol almakta ve yürürken de sürekli kendi şeritleri ile o şeridi o renge boyamış görevliyi methedip durmaktadırlar.Ayrıca diğer şeritlerdekilere kara çalmayı vazife edinmektedirler kendilerine.

               Bu yürüyüş asırlardan beri böyle devam etmiş ve daha devam edeceğe benzemektedir. Ama en kenarda bir başka şerit daha vardır ki rengi beyazdır yani tüm diğer renklerin anası olan beyaz zeminlidir ve diğerlerinden, görüşü engelleyen bir ketumiyet perdesiyle ayrılmış durumdadır . O şeritte de insanlar yürümektedir ama onların gözleri açıktır ve  nereye gittiklerini pek iyi bilmektedirler ve de çok süratli yürümektedirler. Bu şerit mensuplarının halini diğerlerinin bilmesi ve anlaması ,işte bu perde yüzünden mümkün değildir. 

               Bu rengarenk şeritlerin üzerinde yürümekte olanlar, bu rengin altında nasıl bir zemin yattığını merak edip bu boyayı kazımış olsalardı şüphesiz beyaz renkle yüz yüze geleceklerdi. Ama bunu halihazırdaki şuurlarıyla başarmaları mümkün değildir.

                Beyaz şeritte süratle yürümekte olan beyaz giysililerin, beşeriyet tarihi boyunca süregelmiş olan ve halen de sürmekte olan irşatlarına kulak verdikleri ve anlama cehdi gösterdikleri gün bu pekala mümkün olacaktır.

                Bu geniş ana yol muhakkak surette, eninde sonunda bembeyaz bir yol olarak önümüze serilecektir.

                Bir zamanlar dünyada zuhur edip, insanların o günkü ihtiyaçlarına cevap olmak üzere büyük zorluklara katlanarak bu şeritleri boyamış olanların bu maksattan başka maksada hizmet etmedikleri işte o zaman anlaşılacak onların her biri tüm insanlarca işte o zaman baş tacı edilecektir. Onların beşeriyete sundukları öğretilere analık etmiş olan ışıl ışıl doktrin işte o zaman gün ışığına çıkacak AYRILIKLAR,GAYRILIKLAR işte o zaman yok olacaktır.

 

Yolunuz  açık olsun

 

deniz

 

 

Views: 39

Comment

You need to be a member of Love Peace and Harmony to add comments!

Join Love Peace and Harmony

 

Badge

Loading…

About

 

Locations of visitors to this page

Hit Counter

 

Online Users

© 2018   Created by David Dogan Beyo.   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service